Jdi na obsah Jdi na menu
 

BENZÍN A OKTANY

Co vlastně je vyšší oktanové číslo a co znamená?

Vyšší oktanové číslo znamená, že benzín je odolnější vůči nekontrolovanému spalování

a čím odolnější je, tím více ho motor může stlačit, aniž by benzín samovolně explodoval. To znamená, že systém motoru si může volit, kdy palivo zapálí a tím získá větší výkon.

Výrobce Shell na svých webových stránkách uvádí následující:
Shell V-Power
Obsahuje prostředek Friction Modifier, který významně přispívá ke snížení třecích ztrát. Palivo se při hoření vypařuje a oddělují se z něj částice Friction Modifier, snášející vyšší tepelné zatížení a dostávají se na stěny válců. Vytváří se tak tenký dodatečný třecí film, doplňující film tvořený olejem z klikové skříně. Díky této dvojnásobné ochraně se snižuje tření pístů ve válcích zejména při tzv. studených startech, kdy v prvních okamžicích po spuštění motoru hrozí nedostatečné mazání jeho pohyblivých částí.
Shell V-Power Racing
Toto závodní palivo si vybírají lidé, jejichž vášní je výkon. Je vyvinuto tak, aby poskytovalo okamžitou reakci a stálý výkon, právě když ho potřebujete. Exkluzivní složení Shell V-Power Racing má za cíl zlepšit výkonnost Vašeho vozidla a učinit ho ještě živějším. Pro nejdokonalejší zážitek z jízdy sáhněte po nejlepším, zvolte Shell V-Power Racing.

Takže co jsme zjistili? Asi to, že motor by měl mít lepší chod a docílit většího výkonu, dále pak, že byl vyvinut ve spolupráci s týmem Ferrari a měla by zde být větší úspora paliva. Ale my nebudeme zjišťovat čistící schopnosti ani úsporu paliva. Chceme pouze zjistit, zdali je zde nějaký nárůst výkonu. Podíváme se tedy na testy a výsledky. 

Test Shell V-Power a jeho výsledky

Pro test se vybraly 3 vozy různých výkonů. Prvním je Renault Clio 1,2 16V

o výkonu 81koní, dalším je

VW Golf GT

o výkonu 170 koní, a nakonec

Subaru Impreza

s výkonem 230koní.

Test probíhal na tzv. podvozkovém dynamometru, který má za úkol zjistit výkon vozu (požívá se u různých profesionálních tuningových firem, jenž se zabývají zvyšováním výkonu vozů). Na hnanou nápravu se napojila speciální brzdící jednotka dynamometru, která pomocí hydraulických čerpadel klade neustále odpor. Systém byl naprogramován tak, aby otestoval celý pracovní rozsah motoru. Počítač pak vypočítal výkon a předal nám hodnoty, které můžete vidět níže. U každého vozu byla vždy resetována řídící jednotka a nádrž naplněna daným typem benzínu až po okraj. 

Benzín Clio 1,2 16V Golf GT Subaru Impreza
Obyčejný Natural 95 81 koní 172 koní 235 koní
Shell V-Power (95) 81 koní 174 koní 248 koní
Shell V-Power Racing (100) 81 koní 177 koní 249 koní

Z testů tedy můžete vidět, že u sportovnějších vozů kdy jsou motory laděny a nastaveny pro palivo s vyšším oktanovým číslem, můžete docílit opravdu většího výkonu motoru (u těchto vozů máte většinou napsáno, že je doporučeno lét benzín o 98 oktanech). U standardních motorů není nárůst výkonu téměř žádný právě díky tomu, že systém není naladěn a nastaven na vyšší oktanové číslo. To ale neznamená, že motor je na tom úplně stejně. Poněkud málo se sníží spotřeba ale otázka je, zdali je ten poměr za cenu lepšího benzínu a snížení spotřeby přijatelný. Dále je zde také to, že u benzínu od společnosti Shell, by se měly odstraňovat z motoru různé usazeniny. Co je na tom pravdy? To si možná řekneme jindy…